İşimiz Zeytin…

Zeytin….

Öyle bir ağaç ki, barışın, sevginin, mutluluğun, sağlık ve sıhhatin kaynağı. Mitolojik çağlardan günümüze insanoğluna bahşedilmiş en özel hediyelerden biri. Ne mutlu bize ki 88 yılı aşkın süredir, Oktav ailesi olarak tabiatın bu hediyesini tüketicilerine ulaştırmak için gayret sarf ediyoruz.

1928 yılından bu yana…

Oktav Tarım, 1928 yılında Hacı Şükrü OKTAV tarafından İzmir’in Tire ilçesinde zeytinyağı ve zirai ürünler ticareti ile iş yaşamına başlamıştır. Uzun yıllar ticaret yaptığı bölgede ağırlıklı olarak zeytinyağı, pamuk, buğday ve susam ticareti ile uğraşan Oktav Tarım ailesi, 1994 yılından günümüze ticaret hacminin büyük bir bölümünü zeytinyağı üzerinden devam ettirmektedir. Halen şirketin yönetim kurulunda ailenin 3 kuşak temsilcileri olan Süleyman Bahattin OKTAV, Süleyman Mehmet OKTAV, Şükrü Bahattin OKTAV ve Ali Ulvi OKTAV bulunmaktadır. Dürüst ve ilkeli ticaret anlayışı ile kurulduğu günden bu yana istikrarlı ticaret hayatına devam eden Oktav Tarım, bölge üreticilerinin üretmiş olduğu üstün kalitede ürünleri, sanayicilere ve tüketicilere ulaştırma geleneğine devam etmektedir.

Kalite ve Güvence

Avilo Zeytinyağı, yeni nesil teknolojileri, geçmişten gelen bilgi ve birikim ile harmanlayarak üretimlerini gerçekleştirmektedir. Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu son sistem dolum ve depolama tesislerinde, çağımızın en modern laboratuarımızda analizlerden geçen zeytinyağları, ISO 9001 : 2008 ve TS EN ISO 22000 : 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri kullanılarak üretim yapılmaktadır. Kalite ve sağlık için üretimlerimizde kullanılan ambalajlar cam şişe ve teneke kutudur.